KORONAWIRUS  … działamy normalnie

W związku z bieżącą sytuacją związaną z koronawirusem informujemy, że pracujemy bez zmian, montaże instalacji fotowoltaicznych są realizowane na bieżąco. Nasze biuro jest zamknięte dla klientów do odwołania.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego i mailowego:

e-mail:  biuro@grupaekosystemy.pl

Szybki kontakt: tel. 882 282 532

Dział sprzedaży: tel. 726 023 147

Dział techniczny: tel. 882 282 537

Panele polikrystaliczne

generujące 80% sprzedaży wszystkich paneli na rynku. Zbudowane z wielu kryształów krzemu, przez to jego powierzchnia jest niejednorodna. Proces produkcji jest mniej skomplikowany niż w orzypadku paneli monokrystalicznych z zatem rozwiązanie jest tańsze przez co bardziej dostępne. Sprawnośc paneli polikrystalicznych waha się w przedziale 12-14%. Oznacza to, że promieniowanie słoneczne jest w takim właśnie procencie konwertiowane na energię elektryczną. Sprawność ma znaczenie jedynie w przypadku ograniczonej powierzchnii przeznaczonej do montażu odności się bowiem do paramatru jakim jest 1m2. Dobierając instalację kierujemy się przede wszystkim mocą panela I liczbą paneli wykorzystanych w instalacji.

Rynek cały czas się rozwija a więc również producenci starają się produkowac panele o jak największej mocy. Najbardziej popularne na rynku jeszcze rok temu panele o mocy 250Wp praktycznie nie są już obecnie proponowane klientom. Najczęściej występująca mocą panali polikrystalicznych jest moc 265Wp, można jednak już znaleźć panele monokrystaliczne o mocy 270 czy nawet 280 Wp.

Panele monokrystaliczne

uznawane za sprawniejsze niż panele polikrystaliczne. Producenci deklarują sprawności w przedziale 14-18% ale wciąż musimy pamiętać, że sprawnośc ta odnosi się do powierzchni panela a nie jego możliwości konwersji promieniowanie słonecznego na energię eleketryczną. Panele momokrystaliczne produkowane są z monolitycznego krzemu, formowanego w procesie produkcji w cienki walec a następnie ciętego na płytki o grubości około 3 mm. Proces produkcji jest bardziej skomplikowany I kosztowniejszy stąd też I cena rynkowa jest wyższa. Przy tym procesie produkcji, dzięki bardziej uporządkowanej strukturze krzemu udaje się uzyskać większą sprawność czyli po prostu większy stosunek mocy panela do jego powierzchni. Wykorzystywane panele monokrystaliczne mają moc 290-300 Wp ale można spotkać panele o mocy znacznie powyżej 300Wp. Ich cena jest jednak często ponad dwukrotnie wyższa aniżeli paneli o mocy do 300 Wp.

Inwerter

Urządzenie odpowiedzialne za zamianę prądu stałego produkowanego przez panele fotowoltaiczna na prąd zmienny. Dodatkowo Inwerter zarządza i optymalizuje pracę instalacji.
Posiadamy w ofercie zarówno inwertery jedno jak i trójfazowe, o małych mocach stosowanych w domowych instalacjach jak również o dużych mocach, wykorzystywanych w dużych instalacjach przemysłowych.

Panele w ofercie GES:

Inwertery w ofercie GES: